Nowości
Wrz 16

Poświęcenie projektowi

Zgodnie z tym co omawialiśmy w wielu poprzednich cyklach tej kategorii – w zarządzaniu projektami jedną z najbardziej cennych umiejętności jest właściwe zarządzanie czasem.

Zarządzanie czasem znajduje się tym bardziej pod presją, im bardziej różni udziałowcy projektu oczekują „dopieszczenia czasem”. W praktyce zarządznia projektami, mylnie, wiele problemów utożsamia się z ‚brakiem czasu’ na zajęcie się sprawami, które zawsze wymagają więcej czasu aniżeli znajduje się w dyspozycji. Syndrom rzekomego braku czasu wbrew pozorom dotyka nie tlyko zespołu wykonawczego, ale może być również zarzucony kierownikowi projektu.

Wielu zarządzających musi zmierzyć się z dylematem dzielenia czasu pracy poświęconemu projektowi, a czasowi jaki kierownicy projektów spędzają poświęcając go zespołowi. Wiele źródeł słusznie wskazuje iż nie ma czegoś takiego jak zarządzanie projektem (jako rzeczą), ponieważ to zespół projektowy jest tym, czym zarządzasz. Pojęcie „zarządzania projektami” w tym przypadku jest pewnym uproszczeniem oznaczającym „zarządzanie pracą zespołu”.