Nowości
Sty 31

Jak nie pogubić się w gąszczu zadań?

Zadań w pewnym momencie będziemy mieć wiele, w licznych projektach. Jak nie pogubić się w ich gąszczu?

Typowo użytkownicy zarządzający wieloma projektami jednocześnie mają również bardzo wiele zadań realizowanych jednocześnie, lub takich które zostały wcześniej zaplanowane a ich terminy mogą się zbiegać. Co gorsza, wiele zadań oczekujących na inne osoby lub wydarzenia nie ma żadnego ustalonego terminu. Użytkownicy prowadzący wiele projektów jednocześnie muszą radzić sobie z ogromną liczbą zadań o w różnych terminach, zarządzając różnymi priorytetami.

W przypadku TaskBeat wproadziliśmy w tym celu widok nazwany „Moje zadania”. Ciekawą funkcją tego widoku jest automatyczne szeregowanie priorytetowych zadań wraz z zadaniami do wykonania na określoną datę. Zadania w różnych projektach układane są w ujednoliconym widoku prezentującym zadania do wykonania we właściwej kolejności. TaskBeat samodzielnie ustala właściwą kolejność zadań na tym widoku posługując się informacją o pozycji każdego projektu względem każdego innego projektu, a także pozycją każdego zadania względem pozostałych zadań. TaskBeat uwzględnia również zadania zaplanowane do wykonania na określony termin, układając najwyżej zadania do wykonania na dzisiaj oraz zadania które nie zostały wykonane, a których termin realizacji już upłynął.

Dzięki może mniej oczywistej funkcjonalności widoku „Moje zadania” udało nam się rozwiązać odwieczny problem wielu systemów do zarządzania zadaniami i projektami, które tracą swoją wartość wraz z wypełnianiem ich setkami kolejnych zadań. Projektując funkcjonalność „Moje zadania” chcieliśmy oddać użytkownikom ekran startowy, który pozwoli lepiej skupić się użytkownikom na tym, co jest do zrobienia dzisiaj, oraz pokazać zawsze aktualny podgląd zadań jakie powinny być zrealizowane w pierwszej kolejności. Funkcjonalność „Moje zadania” sprawdza się tak w przypadku pojedynczych projektów, jak i bardzo skomplikowanych przedsięwzięć, które składają się z tysięcy indywidualnych zadań.