Nowości
Lis 10

Gdzie jest Twoja lista?

Chodzi oczywiście o listę dzisiejszych zadań do wykonania. Bez niej prawdopodobnie nie będziesz tak produktywny, jak powinieneś. Zwłaszcza, jeśli Twoją pracę charakteryzuje wykonywanie wielu różnorodnych czynności.

1. Zanotuj wszystkie zadania, które musisz wykonać danego dnia. Uwzględnij ich czas realizacji i staraj się go przestrzegać. W trakcie może okazać się, że nie miałeś go wystarczająco dużo, zwyczajnie „nie wyrobiłeś się” i kilka z nich musisz przełożyć na kolejny dzień. W takiej sytuacji zastanów się co było tego powodem: czy zaplanowałeś za dużo, czy zwyczajnie zająłeś się czymś innym (prawdopodobnie nie związanym z pracą)?
2.Ustal kolejność punktów na liście. Jeśli zadania nie są od siebie zależne zacznij od tych najtrudniejszych. O wiele przyjemniej pracuje się ze świadomością, że kolejne zadanie będzie łatwiejsze, przyjemniejsze.
3.Jasno określ w którym momencie zrobisz przerwę, staraj się unikać przerw w trakcie realizacji zadania.
4.Przypilnuj, aby każde zadanie było realizowane do końca, dopiero wtedy zabierz się za kolejne.

Koniecznie miej listę w zasięgu wzroku, pilnuj swojego planu i konsekwentnie go realizuj. Pamiętaj, że nieważne jest to ile zadań dziś zacząłeś, ważne jest ile zadań ukończyłeś z powodzeniem.