Nowości
Kwi 16

Bezpieczne współdzielenie kontaktów, zadań i dokumentów

Szanowni Panstwo,

Jak powszechnie wiadomo, w ostatnim czasie wykryto powazna usterke w zabezpieczeniach SSL, znaną pod nazwą „Heartbleed bug”, która otwiera potencjalną możliwość przejęcia haseł użytkowników w 3/4 systemow internetowych opartych o darmowe oprogramowanie serwerowe (tzw. open source, w szczególności bibliotekę OpenSSL).

wiecej: http://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/2014/04/heartbleed-nowe-powazne-zagrozenie.aspx

Z uwagi na fakt iż posiadają lub posiadali Państwo konto w ramach jednego z systemów spółki, w szczególności systemu TaskBeat, chciałbym osobiście zapewnić że serwery TaskBeat NIE są narażone ataki wynikające z usterki z uwagi na fakt braku zastosowania oprogramowania open source w infrastrukturze naszych serwerów, w szczegolności brak zastosowania feralnej biblioteki OpenSSL.

Tym samym oprogramowanie TaskBeat jest bezpieczne oraz było odporne na tego rodzaju ataki w ciągu ostatnich lat poprzedzających publiczną dyskusję o znanym błędzie w zabezpieczeniach innych systemów. W szczególności TaskBeat jest zabezpieczony i był odporny na wykorzystanie tego błedu w celu przejęcia danych naszych klientów, takich jak hasła, informacje o projektach, zadaniach, kontaktach czy dokumentach udostępnianych w systemie.

W ramach zapewnienia wyjaśniamy że bezpieczeństwo systemu TaskBeat wynika z zastosowania najwyższych standardów, w szczególności z zastosowania komercyjnego oprogramowania serwerowego marki Microsoft na naszych serwerach. Oprogramowanie to podlega regularnemu przegladowi i stałej aktualizacji ze strony producenta zapewniającego komercyjne wsparcie dla największych klientów. Dzięki temu również system TaskBeat NIE jest i nie był narażony na ataki wynikajace z błędu heartbleed bug.

Zapewniamy jednocześnie że słuszny wybów naszych klientów w zakresie oprogramowania do zarządzania projektami w oparciu o platformę TaskBeat okazał sie zatem również i tym razem wyborem trafnym. Nasi klienci otrzymują bezpieczeństwo wynikajace z braku kompromisów w zakresie doboru oprogramowania wchodzacego w skład systemu TaskBeat, jak również mogą czuć się bezpieczni z uwagi na stałą aktualizację tego oprogramowania pod kątem przyszłych zagrożeń.

Dzięki Państwa słusznemu wyborowi Pastwa dane pozostaja bezpieczne zarowno w chwili obecnej, jak i co ważniejsze – zarówno w okresie ostatnich lat, jak i w nadchodzących okresach.