Nowości
Jan 15

Pierwsze prawo motywacji

Jak motywacja wpływa na realizację projektów

Istnieje wiele książek o motywacji i wydaje się że wiele z nich porusza wspólny temat prawa przyciągania – „magnetyzmu”, którego możesz użyć w zarządzaniu projektami, zarządzaniu pracami zespołów, a nawet w zarządzaniu swoim własnym życiem. Jeśli widzisz okazję, szansę dla siebie – nie zastanawiaj się, jakby to fajnie było mieć, posiadać, zrobić. Zapewne już fantazjujesz. Życie daje Ci szansę, przekrocz czarne duże nieznane drzwi – do dzieła. Tylko wspinając się na najwyższe drzewo sięgasz po najlepsze owoce.

Naucz się dostrzegać okazje i sposobności. Nie potrzebujesz sięgać dna, aby je odnaleźć. Wystarczy, że usiądziesz i zadasz sobie odpowiednie pytania aby wyobrazić sobie i zaplanować zarówno sięgnięcie dna, jak i sięganie szczytu – zależnie od tego na czym chcesz się skoncentrować. Koncentracja jest tym czego wszystkim nam brakuje, powodem dla którego projektujemy narzędzia takie jak TaskBeat, na pozór wyłącznie pozwalające na zarządzanie czasem, zarządzanie projektami i zarządzanie zadaniami.

Tak naprawdę otrzymujesz korzystając z tego rodzaju narzędzi to znacznie więcej niż zarządzanie pewnymi obiektami. Otrzymujesz możliwość koncentracji, zarówno własnych działań, jak również działań zespołu, Istnieje wiele ciekawych teorii na temat prawa przyciągania i magnetyzmu. Niektóre z nich są bardzo odważne i mówią, że ludzkie myśli mogą oddziaływać na rzeczywistość skoro są falami i posiadają własną określoną częstotliwość. Wrócę do nich z pewnością w jednym z kolejnych artykułów, w tym momencie chcę je tylko nadmienić. Te poglądy są jakby daleko idącym rozwinięciem powiedzenia „Nie wywołuj wilka z lasu”.

Czy zdarzyło Ci się, że zadzwoniła do Ciebie osoba o której aktualnie myślałeś? Czy często zdarzało się, że spotkało Cię dokładnie to o czym tak intensywnie myślałeś żeby się nie wydarzyło, czego tak mocno starałeś się uniknąć? Wiąże się to bezpośrednio z prawem koncentracji. Jeżeli skupiasz się na czymś mocno, jeżeli solidnie się na tym koncentrujesz to Twoje życie zaczyna się obracać wokół tej rzeczy, staje się ona mini centrum Twojego świata. Zaczynasz słabiej dostrzegać inne rzeczy, a znacznie wyraźniej te powiązane z obiektem Twoich myśli. Zakorzenia się to w Twojej podświadomości i pewne kroki zaczynasz podejmować machinalnie, automatycznie, bezwiednie.

Po jakimś czasie odnosisz wrażenie, że cały świat zaczyna się wokół tego kręcić. Zapewne Ty też masz tak, że jeśli bardzo podoba Ci się na przykład określona marka samochodu, jeżeli pragniesz go mieć, to zaczynasz go częściej zauważać: na ulicach, w Internecie, w magazynach. Zaczynasz odnosić wrażenie, że Cię prześladuje. Dlatego ważne jest żebyś myślał tylko o pozytywnych rzeczach, bo one przyciągną do Ciebie kolejne pozytywy. Jeśli dobrze zaczniesz dzień, jeśli spotka Ci jedna miła rzecz, to ona pociągnie za sobą kolejne. Niekoniecznie dlatego, że Twój mózg działa jak magnes ale chociażby dlatego, że pozytywnie się nastawiasz i nakręcasz.

Przywołujesz kolejne pozytywne rzeczy, bo tylko o takich myślisz, bo tylko takich oczekujesz i spodziewasz się ich. Przestajesz zauważać przeszkody i niepowodzenia. Droga do celu staje się wyraźniejsza a cały świat zdaje się sprzyjać Twoim zamierzeniom. Właśnie w ten sposób zaprojektowaliśmy narzędzie do zarządzania projektami koncentrując się na wspomaganiu zarządzania zadaniami. Poprzez koncentrację na konkretnych celach i systematycznej realizacji konkretneog planu zarówno Ty, jak i całe zespoły jesteście w stanie realizować prace szybciej i znacznie bardziej efektywnie.

Co możesz dzięki tej metodzie motywacji osiągnąć?


Masz na nie wpływ cały czas. Jakość życia jest efektem Twojego myślenia, aby ją zwiększyć powinieneś myśleć w odpowiedni sposób. Jeśli ktoś chce odnosić sukcesy, musi myśleć kategoriami sukcesu. Dowiesz się, jakie to kategorie i w jaki sposób przestawić się na myślenie według nich.


Skutecznie, czyli w sposób dający wymierne efekty. Nauczysz się wyrabiać w sobie nawyki, dzięki którym w prosty sposób zaczniesz automatycznie podejmować działania prowadzące wprost do wyznaczonych przez Ciebie celów.

Przyciągać wszystko, czego chcesz
Przyciąganie wymaga koncentracji w odpowiednim kierunku. Jeśli chcę zobaczyć błękitne niebo, kiedy jest pochmurno, muszę szukać miejsc, gdzie widać błękitne niebo. Jeśli szukając błękitnego nieba skupiam się na chmurach, widzę coraz więcej chmur. Tak samo jest w życiu.

Uporządkować Twoje życie i swoją pracę
Potrzeba uporządkowania wynika z chaosu, a ten wynika z nieświadomego przyciągania rzeczy, których nie chcemy. Przypomina to sprzątanie mieszkania, usuniesz z życia to, czego nie potrzebujesz, czyli zmieniasz kierunek koncentracji i kreujesz porządek poprzez odpowiednie myśli.

Wiedzieć kiedy i jak przyciągasz
Przyciągasz cały czas, poprzez swoje myśli. Czy zauważasz, że czasami przyciągasz rzeczy, których nie chcesz? Przypomnij sobie jak to działa. Koleżanka opowiada kawał, po niej Ty opowiadasz kolejny i cały czas przypominasz sobie następne kawały lub śmieszne sytuacje, bo Twój umysł jest skoncentrowany na szukaniu czegoś śmiesznego. Gdy spieszysz się na spotkanie, Twój umysł koncentruje się na tym, że prawdopodobnie nie zdążysz. Takie myślenie może spowodować utrudnienia dla komunikacji, którą będziesz się poruszać. Może się okazać, że wszystkie światła dla Twojego autobusu będą czerwone.

Dowiedzieć się co wkrótce przyciągniesz
Nawet jeśli myślisz, że przyszłość jest nieprzewidywalna lub decyduje o niej los, fatum, przeznaczenie to po przeanalizowaniu tego, o czym myślisz na co dzień i, co się ostatnio wydarzało, można przewidzieć co przyciągniesz w przyszłości, tym bardziej, że Ty sam wybierasz co przyciągasz. Teraz tylko to sobie uświadomisz.

Dokonać w życiu pozytywnych zmian
Zmiany w życiu dokonują się po podjęciu decyzji i zmianie myślenia o danej sprawie. Jeśli chcesz poprawić relacje z osobą, której nie lubisz, musisz zacząć myśleć o niej dobrze. Jeśli chcesz wyzdrowieć dokonasz tego myśląc o sobie jak o zdrowej osobie.

Żyć świadomie, rozumiejąc sens sytuacji
Prawo Przyciągania to filozofia życia, pewne zasady, które powodują, że sytuacje stają się zrozumiałe, np. wiesz dlaczego często spotykasz osobę, której nie lubisz.