Nowości
Jan 14

Najważniejsza jest pasja

Pasja jest jedną z sił, które napędzają człowieka. Sprawiają, że mimo wszystko warto żyć, iść dalej swoją drogą. Pasja pozwala wyrazić samego siebie, jest spełnieniem odwiecznej potrzeby wolności, niezależności i swobody.

A ty? Masz swoją pasję, wiesz co chcesz robić, jak ją realizować i spełniać? Czujesz, że to jest to?

Bez radości z wykonywania pracy, bez krwi w żyłach, nie można odnaleźć najbardziej skutecznych, energicznych i prowadzących do ukcesu pomysłów.
Żyj z pasją, rób to co w życiu kochasz a zajdziesz daleko, znajdź taką pracę aby była dla ciebie przyjemnością, hobby. Nie trać wielu lat życia na to czego nie lubisz robić. W pracy spędzamy większą część naszego dnia, dlaczego więc miałbyś marnować swoje życie, oddawać jego najpiękniejsze lata na studiowanie kierunku, który wcale Cię nie interesuje ale prognozy pokazują, że dzięki niemu masz szansę na dobrze płatny etat, dlaczego miałbyś codziennie rano wstawać do pracy której nienawidzisz, która nie daje Ci satysfakcji, jest nudna, nie daje perspektyw rozwoju. Życie jest zbyt krótkie aby sobie na to pozwolić.
Nie każdy ma to szczęście, że wie co jest jego pasją, jeśli nie odkryłeś jeszcze co chcesz w życiu robić, co przyniesie Ci satysfakcję oraz sprawi, że każdy dzień będziesz witał z uśmiechem na ustach oraz żałował, że wieczorem musisz już iść spać, gdyż masz jeszcze tyle do zrobienia, jesteś w dobrym miejscu!

Najprostszym sposobem na znalezienie odpowiedzi na pytanie co chciałabym robić w życiu było dla mnie wyobrażenie sobie, że np. wygrałam milion w totolotku albo lepiej 10 milionów dałoby mi to całkowitą wolność finansową, gdyż po ulokowaniu tych pieniędzy nawet w bardzo bezpieczne instrumenty finansowe typu obligacje skarbowe, byłabym w stanie żyć z odsetek i nie przejmować się sprawami finansowymi, słowem uzyskałabym niezależność finansową.

Jeśli już sobie wyobraziłeś, że posiadasz taką kwotę pieniędzy pomyśl co byś wtedy w życiu robił. Może Twoją pasją jest malowanie, ale zrezygnowałeś z tego bo rodzice mówili Ci, że zawód artysty jest bez przyszłości, może marzyłeś o tym aby śpiewać, zostać aktorem, a może kochasz przekazywać innym swoją wiedzę i zostałbyś nauczycielem gdyby ta praca była lepiej płatna. Lubisz się uczyć i chcesz poświęcić się nauce, zostać profesorem, napisać książkę? Może kochasz taniec, lubisz sport i założysz własny fitness club…

Takich przykładów można znaleźć nieskończenie wiele.

Kiedy wyobrazisz sobie, że nie musisz martwić się o pieniądze na życie łatwiej będzie Ci odkryć swoją pasję bądź pomysł na własny biznes.

Próbuj robić różne rzeczy. Przykładowo kiedy chcesz dowiedzieć się jaki sport jest dla Ciebie odpowiedni możesz zacząć biegać, pływać, zimą pojechać na narty, uprawiać jogę, zapisać się na aerobic. Jeśli znajdziesz coś co Ci odpowiada wysiłek fizyczny nie będzie więcej udręką ale przyjemnością. Podobnie jest z odkrywaniem własnych pasji.. Gdyby Kubica nigdy nie wsiadł do samochodu, nie odnosiłby teraz sukcesów, gdyby Beethoven nie widział nigdy pianina nie słuchalibyśmy jego muzyki.

Gdybyś dowiedział się, że jutro umrzesz czego najbardziej byś żałował? Zastanów się czego brakuje w Twoim życiu.

Załóż, że jesteś skazany na sukces, niezależnie od tego czym się będziesz zajmował w przeciągu roku zarobisz swój pierwszy milion. Jakiego przedsięwzięcia się wtedy podejmiesz? Wyobraź sobie, że osiągnąłeś w życiu wszystko czego chciałeś – jak wyglądało Twoje życie?

Przypomnij sobie co robiłeś gdy byłeś dzieckiem, może mówiłeś wtedy kim chciałbyś zostać albo pamiętasz co sprawiało Ci najwięcej radości?

Pomyśl jakie są Twoje mocne strony, co najlepiej Ci wychodzi w pracy, jakie przedmioty najbardziej lubiłeś w szkole. Jeśli masz do czegoś talent zapewne sprawia Ci to przyjemność. W czym jesteś lepszy od innych, za co Cię podziwiają, chwalą? Porozmawiaj ze znajomymi, zróbcie burzę mózgów, dowiedz się jak jesteś postrzegany.

Wypisz wartości jakimi kierujesz się w życiu, uszereguj je według ważności. Teraz zapytaj siebie co chciałbyś robić, zapisz odpowiedzi na kartce i obserwuj jakie budzą w Tobie emocje. Które z nich są dla Ciebie najważniejsze i bez których Twoje życie byłoby niepełne. Pamiętaj, że to co chcesz robić musi być zgodne z wyznawanymi przez Ciebie wartościami i filozofią życia.

Nie ma nic piękniejszego od tego aby żyć tak aby każdy dzień był pełen pasji. Jeżeli nie będziesz jej szukał być może nigdy jej nie odnajdziesz, nie licz na to że pasja nagle wkradnie się do Twojego życia! Działaj aby ją odkryć.