Nowości
Jan 15

Daj czadu! Jak podnieść efektywność

Nie, nie chodzi o kofeinę, taurynę czy guaranę. Zapewne jesteś świetny w swojej dziedzinie, ale tak jak i ja tak i zapewne ty szukasz rozwiązania aby wstrzyknąć sobie nową dawkę energii w czasie dnia. Czytaj dalej i znajdź dla siebie istotne elementy.

Wyrzuć ze swojego życia perfekcjonizm!

To jest twój problem – praca, ludzie, życie; to wszystko nie jest idealne, jakie jest rozwiązanie?! Zaakceptuj niedoskonałość! Ileż czasu i energii tracisz na szczegóły, poprawki, zmiany?! Perfekcjoniści zazwyczaj osiągają mniej, czemu? Bo nie potrafią zlecić innym wykonania zadania. Nic nie jest idealne, pogódź się z tym.

Mózg to mięsień – zapisz go na ćwiczenia

Tak! Powiedz mi ile to rzeczy masz dzisiaj do zapamiętania? Zastanów się jak podniosłaby się twoja efektywność gdybyś tylko miał lepszą pamięć! Wybieraj najważniejsze elementy do zapamiętania, używaj wszystkich swoich zmysłów.

Znajdź swoją najlepszą porę dnia

Musisz pamiętać, że twój organizm pracuje inaczej w godzinach porannych, a inaczej w godzinach wieczornych. Najbardziej efektywni jesteśmy w południe, efektywność spada późnym popołudniem. Rozłóż tak swoje zadania, abyś zaczynał od tych najważniejszych, a kończąc na tych najbardziej automatycznych.

Powróć do dzieciństwa

Może to trochę dziwne, ale jestem pewna, że każdy z nas będąc dzieckiem marzył, marzył o tym kim chce być.. powróć do tego dzisiaj. Naucz się wizualizacji, wyobraź siebie tam gdzie chcesz być, powiedzmy za 10 lat i dąż do tego.