Nowości
Jan 15

10 zasad człowieka sukcesu

1. Dawaj z siebie to co inni oczekują, a nawet więcej. Nie ma pracy w którą nie można włożyć serca, nie musisz kochać tego co robisz, jednak pracuj tak jakbyś nigdy więcej miał nie pracować.

2. Bądź cierpliwy. Nie osiągniesz sukcesu bez cierpliwości, każda droga jest tak samo długa, ale pokonując ją ze spokojem i cierpliwością wyda ci się krótsza. Żadne osiągnięcie nie jest możliwe bez cierpliwej pracy.

3. Wyznacz cel. Zaplanuj jak chcesz zrealizować swoją drogę do sukcesu. Żadna droga nie zakończy się dobrze jeżeli nie masz zaplanowanej trasy. Zastanów się co chcesz robić za miesiąc, trzy, rok i wprowadź plan w życie.

4. Przygotuj się na porażki czy zmiany planów. Żadna sytuacja nie trwa wiecznie, czasami zdarzają się sytuacje nieoczekiwane. Bądź odpowiednio przygotowany.

5. Ucz się na błędach. Niepowodzenia czy porażki są nieuniknione. Jeżeli tylko będziesz wyciągać z nich wnioski, doskonal swoje umiejętności. Pamiętaj, że ten z kim walczysz może być twoim najlepszym nauczycielem.

6. Nie wystarczy planować, musisz działaś. To prawda, że dobry plan to połowa sukcesu, jednak nie możesz stać w miejscu. Sukces to 100% a nie połowa. Działaj, idź do przodu, nie zastanawiaj się tylko realizuj swoje plany.

7. Żyj teraźniejszością. Nie ma sensu żyć dniem wczorajszym, co było nie powróci. Nie pozwól aby myśli, rzeczy czy wydarzenia, które już były zaśmiecały twój umysł.

8. Pamiętaj, że dzisiaj jesteśmy, a jutro może nas nie być. Nie zapominaj o tej zasadzie, a będziesz umiał cieszyć się każdym dniem jakby był tym ostatnim. Nie będziesz żył wiecznie.

9. Uprość swoje życie. Doceniaj to co masz nie doszukuj się niesprawiedliwości. Pozbądź się uczucia zazdrości. Zobacz to co niewidzialne.

10. Nie udawaj kogoś innego. Nie trać siły na pokazywanie tego kim nie jesteś, bo nawet jak uda ci się oszukać cały świat nie oszukasz siebie. Szczęście odnajdziesz tylko wtedy kiedy do końca zachowasz swoje ja.